Ara
Filters
Kadın Ayak İzi

Hayata Karışan Kadınlar 2022 Kazanan Proje "KAİ"

21 Mayıs 2023 Pazar

Kadınların kariyerlerinde ilerlemesini sınırlayan görünmez “cam tavanları” yıkmak için yola çıkan Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu 2022 kapsamında geliştirilen projeler arasından kazanan KADIN AYAK İZİ Sanal Kuluçka Merkezi anlatıyor.

 

Hayata Karışan Kadınlar by Brothers 2022

Platformun, Dünya Ekonomik Forumu Geleceğin Meslekleri Raporu’ndan (2020) referans alarak “Kültür, Sanat ve Eğlence”, “Sürdürülebilirlik ve İklim Değişikliği”, “Yeni İş Yaşamı ve Dijitalleşme” ile “Yeni Medya” olarak belirlediği dört modülde eğitimler verildi.

7000’in üzerinde başvurunun alındığı programda, 600 kadın ücretsiz eğitim aldı. Brothers Hayata Karışan Kadınlar Platformu’nda katılımcılar, mentor ve eğitmen buluşmalarından sonra mentorlarla birlikte gerçekleştirdikleri yoğun bootcamp süreci sonunda projelerini geliştirme fırsatı buldu.

 

7 Proje Final Pitch Sunumlarını Yaptı

Çeşitli projeler arasından seçilerek Final Pitch gününde sunum yapmaya hak kazanan yedi grup, projelerini; mentorlar, eğitmenler ve platform paydaşlarının yer aldığı kurula sundu.

Seçici kurulda; Pernod Ricard Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Türkiye Genel Müdürü Selçuk Tümay, Beslenme Uzmanı ve Sürdürülebilir Yaşam Aktivisti Dilara Koçak, ha:ar sanatçı ikilisi Hande Şekerciler ve Arda Yalkın, Dijital Proje ve Yeni Medya Stratejisti & Eğitmeni Bediz Yıldırım, Prof. Dr. Itır Erhart, TBWA Group Istanbul CEO’su Burcu Özdemir ve Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu yer aldı.

 

Kadın Ayak İzi Sanal Kuluçka Merkezi Tohum Yatırım Almaya Hak Kazandı

KAİ; kadın girişimcileri desteklemek üzere çevrimiçi kuluçka merkezi projesiyle, finalde kazanarak tohum yatırım aldı. Girişimcilik ekosisteminde bulunan kadınların oranı ve fonlardan aldıkları payı yükseltme hedefiyle yolan çıkan HAYATA KARIŞAN KADINLAR by BROTHERS 2022 kazananı KAİ; toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına katkıda bulunmak üzere yola çıktı.

https://kadinayakizi.org/

Yorumunuzu bırakın